Parasını Mevduata Koyanlar Kaybetti! En Yüksek Getiriyi Başka Bir Araç Sağladı

Yatırımcılar için önemli bir dönem olan son aylık, üç aylık ve altı aylık performanslar incelendi. Buna göre, BIST 100 endeksi en yüksek reel getiriyi sunarken, Euro en büyük kaybı yaşadı.

SON AYLIK PERFORMANS

Yatırım araçları son aylık performanslarına göre değerlendirildi. BIST 100 endeksi, Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 9,74 reel getiri sağlarken, TÜFE ile indirgendiğinde yüzde 8,91 oranında artış gösterdi. Euro ise bu dönemde Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 2,37, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 3,11 oranlarında kayıp yaşadı.

ÜÇ AYLIK DEĞERLENDİRME

Üç aylık değerlendirme sonuçlarına göre, BIST 100 endeksi en yüksek reel getiriyi Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 6,02, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 0,91 oranlarında sağladı. Ancak Euro, bu dönemde Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 1,76, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 6,50 oranlarında kayıp yaşadı.

ALTI AYLIK DEĞERLENDİRME

Altı aylık değerlendirmede külçe altın, Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 3,38, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 4,72 oranında en yüksek reel getiriyi sağlarken, DİBS TÜFE ile indirgendiğinde yüzde 27,80 oranında en büyük kaybı yaşadı.

YILLIK DEĞERLENDİRME

Yıllık performans incelendiğinde, BIST 100 endeksi Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 24,45, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 9,71 oranlarında en yüksek reel getiriyi sunarken, DİBS TÜFE ile indirgendiğinde yüzde 54,23 oranında kayıp yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x